Ryszard Grobelny

Ryszard Grobelny


Szanowni Państwo,

Pragnę powitać w Poznaniu widzów, twórców i jurorów biorących udział w 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!. Publiczność poszukująca dobrych filmów, które nie tylko bawią, ale też uczą z pewnością w tym roku również nie dozna zawodu wybierając się do poznańskich kin na pokazy festiwalowe.

Od ponad 40 lat organizatorzy poznańskiego festiwalu Ale Kino! ze starannością dobierają filmy, które są poddawane ocenie aż trzech różnych gremiów: jury dorosłego, skupiającego przedstawicieli środowiska filmowego, jury dziecięcego i jury młodzieżowego. Jest to więc przegląd przygotowywany nie tylko dla, lecz także przez, młodych widzów.

Magia kina przemawia do widzów w każdym wieku, jednak szczególnie mocno oddziałuje na młodych odbiorców, rozwijając ich wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Pierwszy seans filmowy dla wielu kinomanów jest jednym z najmilszych wspomnień z dzieciństwa.

Młodszym i starszym miłośnikom kina, którzy wybiorą się na seanse w ramach festiwalu Ale Kino! życzę wielu niezapomnianych wrażeń. Natomiast najmłodszym widzom chciałbym życzyć radości z rozpoczęcia pięknej przygody z kinem.

Ryszard Grobelny
Prezydent Miasta Poznania