Agnieszka Odorowicz

Agnieszka Odorowicz


Szanowni Państwo,

to już 28 edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Imprezy, która odgrywa trudną do przecenienia rolę w edukacji filmowej młodych. Często się zdarza, że kształtuje ich gust, wyobraźnię i wrażliwość. To właśnie dzięki temu festiwalowi rośnie kolejne pokolenie ludzi, którzy postrzegają filmy jako wyjątkowe dzieła sztuki, bo takie właśnie pozycje mają szansę oglądać na tym festiwalu.

O tym, jaką wagę Polski Instytut Sztuki Filmowej przywiązuje do edukacji młodych najlepiej świadczy opracowany przez nas program Filmoteka Szkolna, który od początku spotkał się z wielkim zainteresowaniem. A w wielu szkołach zajęcia z historii filmu wraz z pokazami stały się jednymi z najbardziej ulubionych lekcji. Dzięki Filmotece Szkolnej mamy szansę wychować kolejne pokolenia młodych, świadomych widzów, miłośników kina.

To właśnie młodzi są nie tylko widzami tego wyjątkowego festiwalu, ale też decydują o tym, komu przypadnie nagroda Marcina. Wszystkim uczestnikom festiwalu życzę niezapomnianych seansów, a Jury owocnych obrad.

Agnieszka Odorowicz
Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej