Marek Woźniak

Marek Woźniak


Drodzy miłośnicy kina,

serdecznie witam wszystkich gości festiwalu Ale Kino! w Wielkopolsce i zapraszam na fascynującą podróż do świata filmu. Przed nami spotkanie z ponad setką obrazów filmowych, dotykających problemów młodych ludzi, odwołujących się do ich fantazji, wrażliwości, sposobu widzenia świata - spotkanie ciekawe, które umożliwi młodszym i trochę starszym Widzom poznanie najnowszych dzieł sztuki filmowej, wywodzących się z różnych kultur świata.

Cieszę się, że mający ponad 40-letnią historię festiwal Ale Kino! zadomowił się właśnie w Wielkopolsce. Miło obserwować, jak ten międzynarodowy przegląd filmowy z roku na rok poszerza swoją propozycję programową, przyciąga nowych uczestników i budzi w nich pasję dla kina. To szczególnie cenne, że - prezentując dzieła starannie wybrane, niejednokrotnie wybitne, o ogromnej sile oddziaływania na widzów - pozwala im doświadczyć zarówno magii kina, jak i emocji towarzyszących udziałowi w maratonie filmowym.

Na dobry początek życzę wszystkim Kinomanom, aby tegoroczny festiwal - podobnie jak wszystkie poprzednie - okazał się dla nich pouczającą przygodą i niezapomnianym przeżyciem. Zapraszam do kina!

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego