Katarzyna Hall

Katarzyna Hall


Szanowni Organizatorzy, Uczestnicy i Widzowie 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!,

przez kilka festiwalowych dni młodzi widzowie mają okazję obejrzenia ponad stu filmów z całego świata przygotowanych z myślą właśnie o nich. Są wśród nich pełnometrażowe i krótkometrażowe obrazy z 34 krajów, ukazujące różnorodność i bogactwo treści kina dla dzieci i młodzieży.

Międzynarodowy Festiwal Młodego Widza Ale Kino! jest niezwykle wartościową inicjatywą edukacyjną, dzięki której młodzi widzowie poznają inne kultury i tradycje; rozwijają poczucie tolerancji i otwartości na świat. Prezentowane podczas Festiwalu filmy w atrakcyjny sposób nie tylko przekazują wiedzę, lecz rozbudzają zainteresowanie młodych widzów wieloma dziedzinami nauki, m.in. geografią, historią czy sztuką.

Dodatkową atrakcją Festiwalu Ale Kino! jest osobisty udział reżyserów, aktorów i twórców prezentowanych filmów, z którymi można porozmawiać m.in. o roli filmu w edukacji. Warto też dodać, że Festiwal jest wyjątkową okazją do obejrzenia filmów, które w znacznej części nie trafią do powszechnej dystrybucji.

Organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! - jedynej w naszym kraju tak dużej imprezy poświęconej filmom dla dzieci i młodzieży - gratuluję wartościowej inicjatywy, zaś młodym widzom życzę niezapomnianych wrażeń.

Katarzyna Hall
Minister Edukacji Narodowej