Zielona Kredka i inne filmy animowane

The Green Pencil / Zielona Kredka

9 grudnia, godz. 10.00, Multikino 51, kl. 0-2, od 6 lat61 min
od 6 lat, dla klas 0-2 SP

Zabawne i mądre animacje zrealizowane w latach 2009-2010 m. in. w Szwecji, Polsce, RPA, Danii i na Łotwie.

Zielona Kredka Zielona Kredka

Reżyseria: Jan Steliżuk
Polska 2009
10 min

Sześcioletnia Agatka w prezencie dla babci rysuje okręt. Nieoczekiwanie wraz ze swoją Zieloną Kredką oraz chomikiem Cezarym przenosi się w sam środek obrazka. Cała trójka odbywa niesamowitą podróż.

Nauka Śpiewu Nauka Śpiewu

Reżyseria: Siri Melchior
Dania 2009
5 min

W kolorowym, tętniącym życiem mieście wszyscy ludzie i zwierzęta potrafią gwizdać. Jest tylko jeden wyjątek: mały ptaszek o imieniu Niegwizdała. Lata tu i tam, próbując nauczyć się gwizdać, ale idzie mu tak źle, że wszyscy rezygnują z prób jego edukacji.

Szewc Kopytko i Kaczor Kwak Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Reżyseria: Andrzej Gosieniecki
Polska 2009
13 min

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko... u Szymona Dratwy terminował mały Szewczyk Kopytko. Nie praca była mu jednak w głowie, tylko płatanie figli.

Szczęście Prosiaczka Szczęście Prosiaczka

Reżyseria: Dace Riduze
Łotwa 2009
12 min

Słoneczny poranek nad stawem. Sielankę leśnych zwierząt przerywa przyjazd rodziny świń, która wybrała się na wiejskie wakacje.

Abecadło ptaszków Abecadło ptaszków

Reżyseria: Diek Grobler
Republika Południowej Afryki 2008
5:17 min

Zwariowana animacja, która uczy dzieci abecadła za pomocą dźwięków, wydawanych przez ptaszki. Film zdobył nagrody na międzynarodowych festiwalch w Teheranie i KROK na Ukrainie.

Sixten Sixten

Reżyseria: Liselotte Blomberg
Szwecja 2009/2010
4:20 min

Mały kotek, Sixten, nie może zasnąć. Okazuje się, że najlepszym sposobem na pokonanie bezsenności jest próba uśpienia kogoś jeszcze mniejszego od siebie...

Kto jest ranny? Kto jest ranny?

Reżyseria: Jessica Laurén
Szwecja 2010
4 min

Miś chce zbudować teatr. Wszyscy walą młotkami i piłują. Nagle Kotek kaleczy się w nogę. Chwilę później Królik trafia Ptaszka młotkiem w dzióbek. Zwierzaki złoszczą się na Królika. Tego dopada jednak ból brzucha, więc inni zaczynają mu współczuć i wszyscy w końcu się godzą.

Szwedzkie Klopsiki Szwedzkie Klopsiki

Reżyseria: Johan Hagelbäck
Szwecja 2010
7 min

Film o małym klopsiku, który z rodziną odkrywa świat. Historia prosta i jednocześnie pełna dramatyzmu, odwołująca się do emocji i najważniejszych wartości.